Telefony dla seniorów

www.trojfazowy.pl

Jeśli popatrzymy na telefony komórkowe to szybko się przekonamy, że do wyboru mamy wiele różnych modeli. Jedne będą działały poprzez dotykanie ekranu, inne będą miały zwykłą klawiaturę. Co więcej, jedne będą większe, inne stosunkowo małe, a to oznacza, że jeśli tylko dokładnie przyjrzymy się tym wszystkim propozycjom, to nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem takiej, która będzie odpowiadała na nasze oczekiwania. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy dokładnie przyjrzeli się różnym telefonom, sprawdzili jakie mają funkcje i przede wszystkim zastanowili się, czy posiadają one to wszystko, co jest nam potrzebne.

Starsze osoby mogą mieć problemy

Jeżeli jakiś telefon komórkowy ma bardzo dużo różnych funkcji, jeśli jego menu jest nimi wręcz przeładowane, to może się okazać, że dla kogoś mniej zainteresowanego technologią, ciężko będzie odszukać to, co akurat jest mu potrzebne. Dodatkowo im człowiek jest starszy, tym mniej skoordynowane są jego ruchu, a to z kolei oznacza, że jeśli jego telefon jest dotykowy albo posiada bardzo małe klawisze na klawiaturze, to trudno takiej osobie będzie trafić w odpowiednie miejsce. Tego typu sytuacje mogą powodować zniechęcenie, frustrację, a także mogą sprawić, że w ważnych sytuacjach, gdy coś się będzie działo, taka osoba będzie miała spore problemy, aby móc z tego telefonu komórkowego skorzystać. To tylko niepotrzebnie będzie się odbijało na jej samopoczuciu i może sprawić, że nie będzie w ogóle chciała korzystać z takiego telefonu.

Dlatego też, jeśli chcemy kupić telefon komórkowy dla starszej osoby, to warto uważnie rozejrzeć się pomiędzy różnymi modelami, tak aby wybrać taki, który idealnie nada się do tego zadania.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, że producenci telefonów komórkowych pomyśleli również o osobach starszych i specjalnie dla nich powstał telefon dla seniora. Przede wszystkim telefon ten ma bardzo duże przyciski, na których wszystko dokładnie widać, a to oznacza, że taka starsza osoba nie będzie miała najmniejszych problemów z tym, aby można było wybrać właściwy numer czy funkcję, która akurat jest potrzebna. Poza tym taki telefon tych funkcji ma niewiele i opiera się właściwie tylko na tych najważniejszych, a to oznacza, że starsze osoby nie czują się przytłoczone i zagubione, bo szybko są w stanie znaleźć wszystko to, czego potrzebują.

Co więcej, taki telefon z jednej strony jest niewielki, ale z drugiej na tyle duży, żeby wszystko było na nim dobrze widoczne. Dodatkowo jeszcze jest specjalnie wzmacniany, a więc nawet jeśli upadnie na podłogę to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nic się z nim nie stanie i nadal będzie działał bez najmniejszego problemu. Telefon komórkowy zawsze powinien być dopasowany do osoby, która najczęściej będzie z niego korzystała. Dlatego też, tak ważne jest to, aby wybierając telefon dla seniora korzystać z modeli, które powstały specjalnie z myślą o nich.

Wówczas będzie istniała spora szansa, że seniorzy chętnie będą z takich telefonów korzystali.

www.enwod.slupsk.pl