O czym pamiętać przy pakowaniu walizki w podróż?

Dla wielu osób pakowanie walizki, torby lub plecaka bywa prawdziwą udręką. Rzeczy wprost się z nich wysypują, a po przyjeździe na miejsce okazuje się, że jednak czegoś brakuje. Wbrew pozorom, sztuka pakowania nie należy do najłatwiejszych, ponieważ jest ona wieloetapowa, dokładna i skrupulatna. Korzystając ze wskazówek i porad dotyczących sprawnego pakowania możemy nie tylko oszczędzić sobie związanych z tym stresów, ale też cieszyć się porządkiem w swoim bagażu. Na wyjeździe będą bowiem z nami tylko potrzebne rzeczy, dzięki czemu walizka nie będzie bardzo ciężka i zmieści w sobie chociażby pamiątki z podróży.

  • Wybór torby – przede wszystkim wpierw powinniśmy się zastanowić, czy lepiej będzie nam zapakować rzeczy do walizki, torby sportowej czy też turystycznego plecaka. One wszystkie mają swoje zalety, które to będzie można zaobserwować tylko jeśli dobierzemy odpowiednią torbę do swojego wyjazdu. Na podróże do miast – tych większych czy mniejszych zwykle lepiej będzie nam zabrać walizkę. Dzięki kółkom będziemy w łatwy sposób mogli się z nią przemieszczać po chodnikach, a jej organizacja sprawi, że po otwarciu będziemy widzieli dokładnie co się w niej znajduje. Trekingowe wyprawy nie mogą się odbyć bez wytrzymałego podróżnego plecaka. Powinien on być nie tylko praktyczny, ale też stosunkowo lekki sam w sobie. Bardzo często będziemy bowiem musieli przemieszczać się razem z nim na plecach. Przy wyborze bagażu zwracajmy też uwagę na jego wagę oraz wytrzymałość. Stara parciana torba niekoniecznie może się sprawdzić w samolotowym luku a twarda walizka może przekroczyć dozwolony limit wagi całego bagażu.

  • Lista rzeczy w bagażu – jej sporządzanie można zacząć już bardzo wcześnie względem planowanego wyjazdu. Może być robiona w sposób tradycyjny na kartce, ale też nowocześniej w telefonie. Warto zapisywać wszystkie pomysły, które przyjdą nam do głowy, bo zwykle pomaga to uniknąć ewentualnych braków w bagażu. Poza tym, posiadając taką listę samo pakowanie będzie o wiele mniej chaotyczne i stresujące. Dodatkowo ponowne pakowanie w podróż powrotną przebiegnie sprawnie, a my będziemy pewni, że niczego nie zostawiliśmy lub zgubiliśmy.
  • Oznaczenie walizki – w każdym przypadku dobrze jest zapisać na walizce nasze dane osobowe. W ten sposób w przypadku jego zgubienia, odnalezienie będzie o wiele prostsze. Poza tym, rozpoznanie własnej walizki na taśmie lotniskowej może być niezwykle łatwe gdy zainwestujemy w walizkę o oryginalnym wzorze. Zamiast tego można też doczepić do niej ulubiony brelok, wstążkę lub też coś nakleić.
  • Rzeczy na wszelki wypadek – to kategoria, która w niektórych bagażach potrafi zajmować naprawdę pokaźną część miejsca. Ludzie starają się być przezorni, zatem pakują akcesoria, z których prawdopodobnie ani razu nie skorzystają. Dyktowane jest to oczywiście rozwagą, jednakże należy zachować w tym pewien umiar. Pewne rzeczy będzie bowiem o wiele łatwiej kupić na miejscu, niż ciągnąć w niezwykle ciężkiej już walizce.

.

www.lajf-ml.pl