Czy interesuje nas darmowy hosting?

www.pol-argos.pl

Chcielibyśmy założyć własną stronę internetową, ale na razie nie mamy pewności, czy będzie ona w stanie sama się utrzymać i na siebie zarabiać? A może nie jesteśmy pewni czy nasza firma przetrwa i nie zbyt podoba nam się konieczność wykupienia hostingu? Co prawda w skali roku to nie jest duża kwota, ale jednak kiedy dopiero uruchamiamy własną firmę, to może się okazać, że tak naprawdę liczy się tutaj każdy grosz. Dlatego też, warto wiedzieć, że zawsze możemy skorzystać z darmowego hostingu. To oznacza, że co miesiąc zaoszczędzimy kilkanaście złotych, jednak warto się wcześniej dowiedzieć z czym taki bezpłatny hosting się wiąże, tak abyśmy później nie przeżyli niemiłego zaskoczenia.

Jakie mogą być ograniczenia?

Tak naprawdę nie powinniśmy się oszukiwać. Nie możemy liczyć, że darmowy hosting będzie nam oferował takie same rozwiązania jak ten płatny. Niestety, ale musimy się tutaj liczyć z tym, że jeśli będziemy korzystać z bezpłatnego hostingu, to nasze możliwości będą tutaj znacznie ograniczone.

Może się na przykład okazać, że będziemy mieli ściśle określony transfer danych na każdy miesiąc, a jeśli go przekroczymy, to już nic więcej nie będziemy mogli przesłać na dysk w serwerowni. Jeśli wiemy, że tych danych będziemy przesyłać dużo, to warto się już na początku zastanowić, czy to co oferuje nam darmowy hosting będzie dla nas wystarczające. Tak, abyśmy później się nie denerwowali, bo dostępny limit wykorzystamy w ciągu pierwszych kilku dni.

Może się także okazać, że będziemy tutaj mieli ograniczony albo wcale nie będziemy mieli, dostępu do bazy danych. To także może nam utrudnić funkcjonowanie i korzystanie z takiego hostingu w takim zakresie, w jakim byśmy chcieli. No i oczywiście może się okazać, że w takim hostingu, za który nie będziemy musieli płacić, nie będziemy mieli możliwości obsługiwania języków skryptowych, co również będzie nam potrzebne w niektórych przypadkach.

Co jeszcze może się pojawić?

Jeżeli zastanawiamy się nad tym, z czym jeszcze możemy się zetknąć, jeśli chodzi o darmowy hosting, to może się okazać, że będą nam się wyświetlały różnego rodzaju reklamy. To oznacza, że jeśli ktoś będzie przeglądał naszą stronę, to może mu się wyświetlić reklama, która praktycznie nie będzie miała nic wspólnego z naszą stroną, bo będzie wysłana przez dostawcę danych usług hostingowych. A do tego wszystkiego jeszcze może się okazać, że my sami również będziemy otrzymywać różnego rodzaju reklamy na nasz adres e-mail, co w dłuższej perspektywie nie bardzo musi nam się podobać.

Dlatego też, warto przez jakiś czas wypróbować działanie takiego darmowego hostingu, a później dla porównania sprawdzić również przez okres próbny, działanie hostingu płatnego. Tym bardziej, że w tym próbnym okresie będziemy mogli z niego korzystać całkowicie za darmo, a więc będziemy mieli odpowiednie porównanie, czym one się między sobą różnią i który z nich bardziej nam będzie odpowiadał. Jeśli tworzymy strony bardziej dla siebie, to z pewnością nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy skorzystali z darmowego hostingu.

W innym przypadku warto sprawdzić, który bardziej nam się opłaci, darmowy czy jednak płatny.

ifs